• Anasayfa ❭
 • Namaz çiçekleri ❭
 • Namaz Çiçekleri Kampanyası


  Her yıl olduğu gibi bu yılda recep ayının başında namaz çiçekleri kampanyasına başladık. Amacımız İlköğretim çağındaki çocukları namaza teşvik etmek ve
  Annelerin namaz eğitimi tecrübelerini geliştirmek. Şimdi tüm çocukları "Namaz Çiçeği" olarak görmek istiyoruz.

  Namaz çiçekleri kampanyasının özeti şu: Çocukların ailelerinin gözetiminde tam beş gün düzenli namaz kılmaları gerekiyor. Bu etkinlikte ailelerin çocuklara namazı öğretmeye ve sevdirmeye çalışılması hedefleniyor.

  Namaz Çiçekleri Kampanyası tamamlandığında annelerin çocuğu için bir kutlama yapmasını istiyoruz. Biz de kutlamaya "Namaz Çiçekleri Diploması" vererek onu "Namaz Çiçeği" olarak ödüllendireceğiz.

  Annelerin de beş gün içinde çocuğunu takip ederken günlük tutmasını istiyoruz. Bu günlüğü ve kutlamada çektiği fotoğrafı sitemizin namaz çiçekleri bölümünde yayınlayacağız.

  Beş gün namazla ilgili etkinlikte ne yapacağım?
  Eğer çocuğunuz 7 yaşından küçükse ve etkinliğe katılmak istiyorsanız; siz namaz kılarken onun eşlik etmesini sağlayın. Sadece kolay tesbihatları öğretebilirsiniz. Mesela "Allahu Ekber" ve "Es selâmu aleyküm ve rahmet'ullah" gibi.

  Eğer 7 yaşından büyükse namaz kılmayı ona öğretin. Çünkü namaz yedi yaşında emrediliyor. Bu kadar fikir yetmez daha fazla bilgi istiyorum. Diyorsanız ilgili yazımızı okuyun.

  Lütfen bizim tavsiyelerimizle kendinizi sınırlamayın. Üretici olun... "Etkinlikte tuttuğum günlüğü göndermesem de etkinliği uyguladım" diye düşünmeyin.

  Deneyimlerinizi günlüğe mutlaka ekleyin. Çünkü sizden sonra bu yazıları okuyacak annelere ışık olacaksınız. Bu yüzden düşündükleriniz ve yaptıklarınız önemli. Deneyimlerinizi bizimle ve diğer annelerle paylaşın.

  Gönderdiğim günlük ve resim ne zaman yayınlanacak?
  Gönderdiğiniz günden bir kaç gün sonra yayınlanacak.

  Nasıl katılacağım?
  Siz de çocuğunuzu bir namaz çiçeği olarak yetiştirmek istiyorsanız; aşağıdaki linkte bulunan aşamaları takip ederek etkinliğe katılabilirsiniz. Namaz çiçekleri kampanyasına katılmak istiyorum

  Ücret ödemem gerekiyor mu?
  Hayır... Bu etkinliğin maddi bir amacı olmadığı gibi maddi bir vaadi de yok. Etkinliğin amacı; namazı çocukların gündemine almak ve annelere çocuk eğitiminde katkıda bulunmaktır. Sonrasında sizlerin deneyiminden diğer annelerin faydalanmasını da çok önemsiyoruz.

  Unutmayın! Namaz sadece beş gün yapılacak bir etkinlik değil. Biz sadece etkin bir başlangıç yapmaya çalışıyoruz.

  Not: Biz kampanyayı küçükler için hazırladık. İsteyen büyüklere de kapımız açık. Süreçleri takip ettikleri takdirde Büyüklere de Namaz Çiçeği diploması yollayabiliriz. Ama günlüğü mutlaka yollamalarını istiyoruz...

  Bir rica: Lütfen bu kampanyayı üye olduğunuz mail gruplarına, forumlara ekleyin, Sosyal medyada paylaşın, mail listelerinize gönderin. Bir gönlün de aydınlanmasına siz vesile olun.

  Vaktin Çağrısı
  Güncel
  Dini Hayat