Namaz Çiçeği Sena Elif

Selamün Aleyküm;
Ne zamandan beri uygulamak istediğim şeyi sizin vesilenizle yapmaya başladım. Allah sizlerden razı olsun.

Bu kampanyanın bana da faydası dokundu. Kızım daha rahat takip edebilsin ve iyice öğrensin diye, namazlarımı artık daha yavaş ve tadili erkana uyarak kılıyorum. Her şey için teşekkürler Namaz Zamanı.

1.gün
Sabah namazı ile birlikte Bismillah namaz etkinliğimize başladık. Sena Elif o kadar hevesli ki, ezan sesini duyduktan sonra, anne ne zaman namazımızı kılacağız deyip duruyor. Öğle, ikindi, akşam namazlarımızı da aynı şevkle kıldık. Yatsı namazında bir yerde şaşırdığı için ağladı yavrum. O kadar duygulandım ki onun bu hassasiyetinden dolayı. Rabbim bu isteğini daim kılsın inşallah.

2. gün
Sena Elif,  kimi görse namaz çiçekleri kampanyasından bahsediyor. Namaz kılmaya başladığını sevinçle herkese haber veriyor. Namaz surelerimize her gün bir yenisini ekleyerek etkinliğimize devam ediyoruz. Arada 4 yaşındaki kızım Ayşenaz da bize katılıyor. Bu tablo beni çok mutlu ediyor.

3. gün
Bugün benim yüzümden sabah namazına kalkamadık maalesef. Sena Elif'in uyandığı andaki ilk sözü "ayyy anne sabah namazını kılamadık." oldu. O an kendimden nasıl utandığımı anlatamam. Gündüz bir tanıdığımıza oturmaya giderken, hemen namazda giydiği kıyafetleri bir poşete koydu. Öğle ve ikindi namazlarımızı orada kıldık. Oradaki arkadaşına da kampanyadan bahsetti. Akşam da babaannesindeydik ve geç döndüğümüz için yatsı namazını uykulu halde de olsa kıldı. Yine bir yerde şaşırdığı için ağladı. Babaannesinde, halasının kızları da bize eşlik etti ve  artık onlar da namaz kılmak istediklerini söylüyorlar.

4. gün
Bu sabah ne kadar uğraştıysam da sabah namazına kaldıramadım. Hevesinin geçtiğini düşünüp üzüldüm ki durum öyle değilmiş. Kalktığı zaman 1 saat ağladı ve öğle ezanı okunmadan sabah namazını kıldı. Diğer namazlarını da tamamladı. Yarın etkinliğimiz bitiyor inşallah ama biz ömür boyu devam edeceğiz Allah'ın izniyle.

5. gün
Sena Elif artık namazlarını tek başına kılabilecek hale gelmeye başladı. Arada bazı vakitleri tek başına kıldırıyorum. Bazen de babasıyla beraber cemaat yapıyoruz. Vesile olduğunuz için tekrar teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun.
Sena Elif'in annesi

Sistemli Evden Eve Taşımacılık

Vaktin Çağrısı

Wholesale B2B Marketplaces