Namaz Çiçeği Özer Talha

29.06.2007
Ben Özer Talha'nın annesiyim, aynı zamanda namaz çiçeği olan Beyzanur ve Osman Taha'nın halasıyım. Zaten bu kampanya'yı da onlardan öğrendik. Beyzanur bizi arayıp anlatmıştı. Özer babasıyla daha önce ramazanda ve diğer vakit namazlarında arada sırada camiye gidiyordu. Namaz çiçekleri kampanyasına katılmasındaki en büyük etken Beyzanur ve Osman Taha'ydı.

1. Gün: Sabah namazına hep beraber kalktık. İlk sözü anne çok zormuş oldu. Neyse hep beraber kalktık. Özer babasıyla önde bende arkalarında namazı eda ettik. Talha farzı kıldıktan sonra hemen yattı. Öğlen ve ikindiyi benimle beraber kıldık. Babası gelince akşam namazını beraber kıldılar. Yatsı namazına camiye gittiler. Camide namazdan sonra onu daha önceden tanıyan dedeler den biri Özerin elini öpmüş ve başını okşamış. Sabah namazı haricinde bir zorluk çıkarmadı, inşallah hep böyle istekli olur. Bu arada gün içinde babaannesini ve Beyzanur'u arayıp namaza başladığını anlattı.5 gün 5 vakit namaz kılacağım namaz çiçeği olacağım diyor.

2. Gün: Sabah namazına çok zor kalkıyor. Ama kılmayacağım demiyor, bizimle beraber kılıyor. En çok öğlen namazını sevdiğini söylüyor. Namaz aralarında anne kaç tane kaldı diye soruyor. Yine öğleni, ikindiyi ve akşamı beraber kıldık, yatsının farzından sonra uykum var diyerek yatmaya gitti, bizde üstelemedik.

3. Gün: Sabah namazında yine zorlandık, ama hep beraber kıldık. Bu gün pazar olduğu için diğer vakitleri babasıyla camide ve evde kıldılar.

4. Gün: Bu sabah ilk defa zorlanmadan kalktı. Anne sen abdest aldın mı? dedi. Sonra abdest aldı kıldık ve yattık. Öğleyi kıldıktan sonra sokağa çıktı. İkindi olunca kendiliğinden geldi. Anne ezan okundu namaz kılmaya geldim dedi. Beraberce kıldık. Arada sırada anne ne zaman biticek, kaç gün kaldı diye soruyor. Akşamı da yatsıyı da kılıp yattı.

5. Gün: Bu gün Allahın izniyle bütün namazları tamamladık. Namaz kılmasının ödülü olarak babası ona o çok istediği dondurmayı ve direksiyonu aldı, bilgisayara taktık. Bugün çok sevinçli... Diplomamız inşallah çabuk gelir. Bu kampanya için hepinize çok teşekkürler bizim için çok güzel bir hatıra oldu. Umarım Özer içinde öyle olur. Ve onu namaza yakınlaştırır.

Wholesale B2B Marketplaces

Vaktin Çağrısı

Wholesale B2B Marketplaces