Sitenin Hikayesi

İnsanın kendini yaratana sorumluluğunu yerine getirmekten daha haz verici bir duygu olmasa gerek. Bu yüce kulluk duygusunu müslümanın hissetmesine önemli bir vesiledir namaz...

Çünkü namaz ibadeti insanı bir günde beş kez Allah'ın huzuruna çağırır. Ona kul olduğunu hissettirir. Rabbine ibadet eden kişi de huzurlu olur.

Kulluğun nişanesi olan namaz kılmayı öğrenmek isteyen arkadaşlarımız vardı. Namaz kılmayı öğrenmek istediklerini söylediler.

Önce onlara bir namaz hocası almak istedik. Yalnız, genellikle namaz hocalarının tarzı namazın temel hareketlerini verip; namazlar metne bağlı olarak anlatılıyor. Bu yüzden bu arkadaşlar için sitede gördüğünüz gibi, her bir resmin yanına ne yapılacağını yazıp, bir namaz hocası hazırlayarak verdik. Onlar manevi atmosferlerinin yüksek olduğu zamanlar bu metinden yararlanarak namaz kılmaya çalıştılar. Nitekim kısmen de başarılı olduk.

Her hareketin yanına ne yapılacağını yazma fikri gerçekten öğretici geldi bize. Bu vesileyle bu siteyi yapmaya karar verdik. Bu konuda yapılmış siteleri gezdik. Yalnız şunu hemen belirtmekte yarar var. Bu site diğer aynı konuları işleyen sitelerin harmanlanmasıyla oluşmuş bir site değil. Bu daha çok eksik olan parçaları üretmek ve yerine monte etmek biçiminde düşünülebilir.

İnternet'te bir çok kişinin çok değerli çalışmaları var. Her biri kendince eksik gördüğü konuyu öne çıkararak namaz hakkında sayfalar hazırlamışlar. Bizimki de bunlardan biri... Ama bizim amaçladığımız şey; sadece bilgi vermekle yetinmeyip, bilgiyi tatbikat için görselleştirmek ve sanal ortamda bu bilgiyi arayan kişilerin, ilk heyecanda ellerinin altında kolay anlaşılır bir kaynak bulunmasını temin etmek.

Kullanıcının ilk elde bundan faydalanması ilk hedefimiz. İnşallah, ileriki aylarda tanınmış sürpriz konuklarımızın yazılarını buradan okuyabilirsiniz. İnşallah Allah (c.c.) daha iyi hizmet yapmamızı nasip eder. Ha unutmadan; siteyle veya içerikle ilgili her türlü soru, yorum, öneri ve isteği Mesaj yazarak bizimle paylaşabilirsiniz. Selam ve dua ile Allah'a Emanet olun.

07 Ocak 2002 Avcılar

Sistemli Evden Eve Taşımacılık

Vaktin Çağrısı

Wholesale B2B Marketplaces